Tempo kursu

Część naszych instruktorów prowadzi szkolenia w sobotę i niedzielę. Zajęcia na kursie wekknedowym mogą odbywać się właśnie w tych dniach w godzinach miedzy 8 a 20. Dostępna jest również opcja łączona, dzięki której część zajęć na życzenie kursanta może odbywać się w wybranych terminach w ciągu tygodnia. Do kwestii terminów podchodzimy w sposób bardzo elastyczny i staramy się dopasować maksymalnie jak to tylko możliwe.

Weekendowe zajęcia teoretyczne odbywają się blokach nieco dłuższych niż w przypadku innych kursów (klika godzin zajęć teoretycznych z przerwami), ale za to odbywają się w niewielkich grupach, dlatego nauka idzie sprawnie a każdy kursant ma większą gwarancję indywidualnego podejścia.

Zakres kursu

Tak jak w przypadku kursu klasycznego, kurs weekend składa się z 30 godzin lekcyjnych oraz części praktycznej w wymiarze 30 godzin zegarowych. W każdym kursie otrzymujesz gwarancję wykorzystania pełnych 60 minut na każdą godzinę.

Wykłady przeprowadzane są w naszej własnej sali wykładowej zlokalizowanej w oddziale Quattro.

Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym z teorii i praktyki. Na jego podstawie instruktor prowadzący wydaje zgodę na zakończenie kursu i gotowość do podejścia do egzaminu państwowego. Zdanie tego egzaminu jest istotne dla późniejszego sukcesu na najważniejszym egzaminie - państwowym. Wskazuje on poziom umiejętności kursanta oraz odporność na stres egzaminacyjny. Kurs uwieczniony jest wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Część praktyczna

Jazdy szkoleniowe odbywają się zgodnie z wytycznymi ustawy w blokach dwu lub trzy godzinnych, nie więcej niż dwie godziny przez pierwsze 8 godzin jazd szkoleniowych. Zajęcia prowadzone w soboty i niedziele pozwalają wyeliminować jazdy szkoleniowe w korkach. W takiej sytuacji kursant ma możliwość przejechania dłuższych dystansów i może wykonać większą liczbę powtórek.

Egzamin wewnętrzny odbywa się w warunkach umiarkowanego ruchu, choć na życzenie kursanta może odbywać się w okresie poza weekendem. Pozwala to na wykonanie bardziej realnej symulacji egzaminu państwowego.

Zakres zajęć

jest dokładnie taki sam jak w przypadku kursu klasycznego i w pełni spełnia wymogi programowe płynące z ustawy o kierujących pojazdami kwalifikując kursanta do egzaminu państwowego.

Kurs polecany

zapracowanym w tygodniu, którzy ze względu na sporą ilość obowiązków nie są w stanie uczestniczyć w zajęciach od poniedziałku do piątku.

Zalecenia

Dla utrzymania płynności procesu szkoleniowego zaleca się wykonanie przynajmniej jednej 2 godzinnej jazdy szkoleniowej w tygodniu, dlatego warto czasami przełożyć jakieś zajęcia i umówić się na jazdę. Nasi instruktorzy dostępni są nawet w godz. 20-22.

Organizacja i termin kursów

U nas kurs możesz rozpocząć codziennie.

Zostaliśmy uznani za jedną z najlepiej zorganizowanych szkół jazdy. Potwierdzają to nasi kursanci oraz pracownicy Wydziałów Komunikacji zajmujących się nadzorem działalności szkół jazdy. Nasz sekret tkwi we wzorowo przygotowanym biurze obsługi klienta, które pracuje na precyzyjnie wypracowanym systemie. Nasze konsultantki są doskonale zorientowane w sprawach organizacji kursów nauki jazdy a przy tym zawsze miłe i przyjaźnie nastawione. Dzięki temu wiesz, że możesz na nas liczyć.

Sprawdź naszą organizację

W cenie każdego kursu

Sprawdź co od nas otrzymujesz.

W cenie kursu oprócz 30 godzin wykładów i jazd szkoleniowych otrzymujesz również profesjonalny zestaw kursanta, kurs pierwszej pomocy, egzamin wewnętrzny, pełną obsługę administracyjną kursu, gwarantowaną pomoc w ustaleniu egzaminu państwowego, nieograniczony dostęp do sali komputerowej z możliwością przeprowadzania symulacji egzaminów państwowych i inne elementy przyjazne kursantowi.

Dowiedz się więcej

Jazdy szkoleniowe

Nasi absolwenci prowadzą pojazd pewnie i bezpiecznie.

Nauka jazdy jest procesem kilkupoziomowym. Najbardziej złożonym i najtrudniejszym poziomem są jazdy szkoleniowe. Dowiedz się na czym polega podział na etapy szkoleniowe z zakresu nauki jazdy jaki stosowany jest w naszej szkole. Sprawdź jakie formy jazd szkoleniowych dostępne są w naszej szkole i wybierz najlepsze dla siebie.

Dowiedz się więcej

Pojazdy szkoleniowe i egzaminacyjne

W Quattro każdy otrzymuje gwarancję szkolenia na pojazdach egzaminacyjnych.

Każdy kursant wykonuje minimum 30 godzin jazd szkoleniowych, które odbywają się w nowoczesnych i komfortowych pojazdach. Ze względu na przygotowanie do egzaminu państwowego pojazdy te w większości są takie same jak na egzaminie. Mocno sugerujemy szkolenie na pojazdach innych niż egzaminacyjne, co pozwala na znaczne rozwinięcie ogólnych umiejętności kierowcy oraz umiejętności szybkiej adaptacji do specyfiki różnych pojazdów.

Dowiedz się więcej

E-learning

W Quattro teoria w domu.

Kursanci naszej szkoły mają możliwość skorzystania z wariantu e-kursu „Teoria w domu” – najlepszego w Polsce teoretycznego kursu internetowego dla kandydatów na kierowców. Jest to pierwszy w Polsce e-learning zbudowany na platformie ASSiEK, który daje dostęp do pełnej bazy testów wykorzystywanych na egzaminach państwowych.

Dowiedz się więcej

System szkolenia SPS

Najefektywniejsza nauka jazdy.

SPS to nowoczesny system wykorzystujący najnowocześniejszą technologię multimedialną. Wiedza dociera do kursanta z trzech różnych źródeł, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Wszystkie zagadnienia są ze sobą spójne, bez względu na to czy znajdują się w podręczniku, e-learningu czy omawiane są na wykładach. Wszędzie operuje się jednakową terminologią, szatą graficzną i układem treści. To wszystko po to, aby wiedza kursanta była właściwie poukładana i pozwalała w pełni skoncentrować się na nauce prowadzenia pojazdu.

Dowiedz się więcej

Kurs pierwszej pomocy

U nas kurs pierwszej pomocy jest ciekawy i przydatny.

Jak przeprowadzać akcję ratunkową w ruchu drogowym? Które momenty w takcie takiej akcji są najważniejsze? Proces resuscytacji krok po kroku. Czy za nieudzielenie pierwszej pomocy grozi kara? Jak wyciągać ofiarę wypadku z pojazdu? Tego i wielu innych praktycznych rzeczy dowiesz się na kursie pierwszej pomocy w Quattro.

Dowiedz się więcej

Egzamin wewnętrzny

Przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne – w cenie kursu.

Dzięki temu, że w naszej szkole przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne, nasi kursanci mają możliwość przejścia chrzestu bojowego przed egzaminem państwowym. Egzamin wewnętrzny to nic innego jak symulacja takiego egzaminu. Wynik tego egzaminu jasno pokazuje poziom gotowości do przystąpienia do egzaminu państwowego oraz wskazuje te elementy, która warto dopracować, by osiągnąć sukces na egzaminie.

Dowiedz się więcej

Jak zdać egzamin?

Cenne rady tylko u nas.

Najistotniejsze wskazówki, które pozwolą Ci przejść przez egzamin państwowy bez większych przeszkód. Jako szkoła jazdy z wieloletnim doświadczeniem, która może poszczycić się najwyższą zdawalnością od wielu lat, możemy śmiało uznać, że wiemy jak poprowadzić kursanta do osiągniecia celu. Zobacz już teraz jakie rady przekazujemy naszym kursantom by ułatwić im drogę do wymarzonego prawa jazdy.

Zdaj egzamin z nami

Kurs na raty 0%

Przyjazny system płatności za kurs.

System ratalny pozwala na dokonywanie płatności w określonych odstępach czasu. Każdy kursant ma możliwość skorzystania z tej opcji płatności. Bez współpracy z bankiem, bez zaświadczeń o zarobkach. Okres spłaty wydłużony jest nawet do 5 miesięcy.

Skorzystaj z rat

Skontaktuj się z Nami

KRAKÓW

ul. Karmelicka 39/3 | 31-128 Kraków
tel. 12 341 48 68 | kom. 882 82 21 21
e-mail: krakow@quattro.szkola.pl

Wejście na wysokości przystanku tramwajowego "Batorego"

NOWY SĄCZ

Al. Wolności 6 | 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 547 06 06 | kom. 793 95 68 68
e-mail: nowysacz@quattro.szkola.pl

Wejście od strony Alei Wolności w budynku przy banku BZ WBK