Zostań pewnym
i bezpiecznym kierowcą

Wszystko zaczyna się od kursu nauki jazdy, dlatego tak ważny jest wybór najlepszej szkoły jazdy.

Poznaj 10 najważniejszych rad, które pozwolą Ci stale rozwijać umiejętności i stawać się pewnym i bezpiecznym kierowcą

Kierowcą doskonałym nikt nie staje się w jeden dzień, miesiąc czy rok. Kurs nauki jazdy trwa zaledwie dwa do trzech miesięcy a pojazd będziesz prowadził jeszcze przez kilkadziesiąt lat.

1. Wybierz szkołę jazdy, która nauczy Cię korzystania z umiejętności nabytych na kursie i rozwijania ich po jego zakończeniu

Wybór szkoły jazdy to pierwszy krok na drodze stawania sie kierowcą. Im lepsza szkoła jazdy tym lepszy kierowca. Życie jest sztuką wyborów. Przygotuj się właściwie by podjąć najlepszą decyzje o tym kto zajmie się Twoją edukacją w tym aspekcie. To ważne, ponieważ wybór ten rzutowal będzie na całe Twoje życie.

Sprawdź na co zwracają największą uwagę kursanci wybierający Quattro

2. Dbaj o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego

Bezpieczeństwo dotyczy nie tylko Ciebie ani Twoich bliskich, z którymi podróżujesz. Chodzi też o wszystkich uczestników ruchu drogowego, których spotykasz na swojej drodze. Nie wolno Ci zapomnieć, że Ty również jesteś uczestnikiem ruchu drogowego dla innych kierowców. Jest tak bez względu na to czy prowadzisz auto, jedziesz rowerem czy po prostu spacerujesz. Chodzi o wzajemny szacunek między wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego.

Poznaj najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym Poczytaj o akcji Quattro - Prawo Bezpiecznej Jazdy

3. Bądź kierowcą kulturalnym

Nie ma racjonalnego powodu, aby w ruchu drogowym zachowywać się niekulturalnie. Chamstwo nie rodzi  niczego dobrego, za to powoduje niepotrzebne napięcia między uczestnikami ruchu drogowego. W efekcie wpływa to bardzo negatywnie na zachowania i obniża bezpieczeństwo. Bycie kulturalnym nie kosztuje wiele, wystarczy zachować spokój i zdrowy rozsądek.

Poznaj najważniejsze zasady kultury w ruchu drogowym Poczytaj o akcji Quattro - Prawo Kulturalnej Jazdy

4. Wybierz właściwy dla siebie pojazd

Na wybór pojazdu wpływają różne czynniki. Każdy ma też swoje upodobania, inny gust dotyczący kolorów, jakości i rodzaju materiałów wykończeniowych np. tapicerki. Nie każdemu zależy na maksymnalnie rozbudowalnej wersji wyposażenia, czy audiofilskim sprzęcie albo dodatkowych elementach typu spoiler. Dowiedz się na co zwracać uwagę przy wyborze własnego pojazdu.

Dowiedz się więcej o sztuce doboru pojazdu

5. Naucz się obsługi własnego pojazdu

Gdy już zakupisz własny pojazd warto się dowiedzieć jak go obsługiwać. Instrukcje obsługi pojazdów są zwykle bardzo rozbudowane czym zniechęcają do lektury. Przedstawiamy Ci zestawienie najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie standardowej eksploatacji pojazdu.

Poznaj najważniejsze zasady prawidłowej obsługi technicznej pojazdu

6. Stale rozwijaj technikę jazdy

Technika jazdy to element, który należy stale rozwijać, bez względu na to czy jest się początkującym czy doświadczonym kierowcą. Niestety jest to element, o którym szybko się zapomina, zwłaszcza w przypadku kierowców z ponad rocznym stażem. Takim kierowcą wydaje się, że ich umiejętności są doskonałe. Prawdą jest, że nigdy nie są, bo zawsze jest coś do dopracowania. Pomożemy Ci w tym tutaj i teraz. Zobczysz krok po kroku na które elementy należy zwracać uwagę, czego uczyć się na bieżąco i z jak intensywnością. Nie będziesz musiał przeszukiwać internetu by zdobyć informacje i tak nie zawsze pewej jakosci.

Rozwijaj z nami swoją technikę jazdy

7. Dbaj o czystość swojego pojazdu

Czystość pojazdu zazwyczaj nie kojarzy się z elementem, który miałby jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jak się jednak okazuje tak nie jest. Dowiedz się, w jaki sposób dzięki prostym zabiegom utrzymywania czystości pojazdu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz będziesz w stanie zwiększyć bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dowiedz się jak najlepiej zadbać o czystość pojazdu

8. Umiejętność prowadzenia pojazdu na różnego rodzaju drogach

Na dobrym kursie nauki jazdy dowiesz się, że istnieją różne rodzaje dróg. Nie zawsze jednak będziesz mieć możliwość wykonania jazd szkoleniowych na wszystkich rodzajach dróg np. na autostradach. Dowiedz się w jaki sposób warto prowadzić pojazd na różnego rodzaju drogach przy zachowaniu maximum bezpieczeństwa, optymalnej prędkości i ekonomicznego spalania. Dowiedz się czego można się spodziewać po kierowcach podróżujących po różnego typu drogach. To czysto praktyczna wiedza, która pomoże Ci uniknąć niespodzianek.

Jak bez problemu poruszać się pojazdem po różnych drogach

9. Dostosuj styl prowadzenia pojazdu do pory roku

W Polsce mamy 4 pory roku. Dzięki temu możemy uczyć się jeździć w warunkach dostępnych w większości krajów europejskich. Różna pora roku to przede wszystkim różne warunki atmosferyczne, długość dnia i nocy czy możliwości percepcyjne naszych oragniazmów wpływające np. na moment reakcji za kierownicą. Doświadczony kierowca będzie wiedział, że zależnie pory roku trasa, którą pokonuje codziennie wymaga innego stylu prowadzenia pojazdu. Tak  elastyczne podejście gwarantuje Ci znaczący wzrost bezpieczeństwa. Żeby to uzyskać najlepiej jeśli zaczniesz zdobywać wiedzę teoretyczną. My przedstawiamy ją tutaj, ale w sposób praktyczny. Więc nie daj się zakoczyć żadnej porze roku i przygotuj sie z nami.

Dowiedz się więcej

10. Co kraj to obyczaj i inne prawo o ruchu drogowym. Przygotuj się do jazdy za granicą

Kurs nauki jazdy odbywasz w Polsce. Uprawnienia jakie uzyskujesz po zdanym egzaminie państwowym pozwalają Ci na poruszanie się pojazdem odpowiednim dla kategorii B prawa jazdy w wielu krajach. Prawo o ruchu drogowym jest bardzo uniwersalne, ale nie jest identyczne. Różnice dotyczą np. dopuszczalnych prędkości na rożnych drogach czy wymaganego wyposażenia pojazdu. Ale nie chodzi tylko o prawo o ruchu drogowym. Styl jazdy jest tym elementem, jaki mocno odróżnia kierowców różnych krajów. Warto być przygotowanym nie tylko teoretycznie, ale rownież praktycznie. Poznaj nasze rady aby za granicami Polski prowadzić pojazd równie spokojnie i bezpiecznie, ale również aby uniknąć niepotrzebnych gaf.

Dowiedz się więcej