Tempo kursu

Jest to kurs przyspieszony i trwa do 6 tygodni. Jedynym warunkiem jest pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego. Zajęcia teoretyczne odbywają się w trybie przyspieszonym, natomiast jazdy szkoleniowe w trybie ekspresowym. W celu sprawnego przeprowadzenia tego kursu konieczna jest dobra dyspozycyjność czasowa kursanta, która umożliwi elastyczne dopasowanie grafiku zajęć. Kurs bardzo popularny w okresie wiosenno-letnim oraz w grudniu i styczniu.

Zakres kursu

30 godzin lekcyjnych teorii (alternatywnie dostępny e-learning) oraz 30 godzin zegarowych części praktycznej z gwarancją wykorzystania pełnych 60 minut na każdą godzinę. Wykłady przeprowadzane są w naszej własnej sali wykładowej zlokalizowanej w oddziale Quattro. Sala jest w pełni przystosowana do prowadzenia zajęć z zakresu nauki jazdy i pilotażu na poziomie zaawansowanym i profesjonalnym. Do tego celu wykorzystywane są nowoczesne technologie.

W ramach kursu expressowego zgodnie z wymogiem prawnym organizowany jest kurs pierwszej pomocy kształcący bezpieczne postawy w ruchu drogowym.
Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym z teorii i praktyki, który jest próbą generalną przed egzaminem państwowym. Na jego podstawie instruktor prowadzący wydaje zgodę na zakończenie kursu i pełną gotowość do podejścia do egzaminu państwowego.

Przejście przez taki egzamin jest kluczowe dla późniejszego sukcesu na egzaminie państwowym. Wskazuje on poziom kursanta pod względem umiejętności kierowcy oraz odporności na stres konieczny do przejścia przez egzamin państwowy. Kurs pieczętowany jest wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Część praktyczna

Ten etap kursu odbywa się w systemie jazd 2 i 3 godzinnych, zależnie od ustaleń instruktora prowadzącego z kursantem w trakcie kursu. Jazdy odbywają się na pojazdach w pełni przystosowanych do szkolenia, sprawnych technicznie, czystych i zadbanych. Ich stan techniczny jest pod szczególnym nadzorem specjalistów a badanie techniczne zawsze aktualne.

Każdy kursant w trakcie szkolenia posiada nieodpłatne, pełne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co gwarantuje mu spokój i możliwość pełnej koncentracji na nauce.

Do dyspozycji kursanta znajdują się pojazdy o tych samych parametrach co pojazdy egzaminacyjne - Kia Rio, na której odbywa się zdecydowana większość jazd oraz pojazdy o różnych silnikach (diesel/benzyna) różnych marek (Kia Rio/Toyota Yaris). Zapewnia to kursantowi gruntowne przygotowanie do egzaminu i do prowadzenia wszelkich pojazdów spełniających kryteria prawa jazdy kategorii B po zdanym egzaminie na prawo jazdy.

Zakres zajęć

jest dokładnie taki sam jak w przypadku kursu klasycznego i w pełni spełnia wymogi programowe płynące z ustawy o kierujących pojazdami kwalifikując kursanta do egzaminu państwowego.

Kurs polecany

kursantom, którym szczególnie zależy na czasie np. ze względu na planowanych wyjazd zagraniczny i konieczność uzyskania uprawnień kierowcy w krótkim czasie lub dla osób pracujących, którym pracodawca postawił wymóg posiadania prawa jazdy.

Zalecenia

na czas realizacji kursu expressowego warto przełożyć inne kursy, szkolenia czy jeszcze inne dodatkowe działania tak aby zmaksymalizować swoją dyspozycyjność.

Organizacja i termin kursów

U nas kurs możesz rozpocząć codziennie.

Zostaliśmy uznani za jedną z najlepiej zorganizowanych szkół jazdy. Potwierdzają to nasi kursanci oraz pracownicy Wydziałów Komunikacji zajmujących się nadzorem działalności szkół jazdy. Nasz sekret tkwi we wzorowo przygotowanym biurze obsługi klienta, które pracuje na precyzyjnie wypracowanym systemie. Nasze konsultantki są doskonale zorientowane w sprawach organizacji kursów nauki jazdy a przy tym zawsze miłe i przyjaźnie nastawione. Dzięki temu wiesz, że możesz na nas liczyć.

Sprawdź naszą organizację

W cenie każdego kursu

Sprawdź co od nas otrzymujesz.

W cenie kursu oprócz 30 godzin wykładów i jazd szkoleniowych otrzymujesz również profesjonalny zestaw kursanta, kurs pierwszej pomocy, egzamin wewnętrzny, pełną obsługę administracyjną kursu, gwarantowaną pomoc w ustaleniu egzaminu państwowego, nieograniczony dostęp do sali komputerowej z możliwością przeprowadzania symulacji egzaminów państwowych i inne elementy przyjazne kursantowi.

Dowiedz się więcej

Jazdy szkoleniowe

Nasi absolwenci prowadzą pojazd pewnie i bezpiecznie.

Nauka jazdy jest procesem kilkupoziomowym. Najbardziej złożonym i najtrudniejszym poziomem są jazdy szkoleniowe. Dowiedz się na czym polega podział na etapy szkoleniowe z zakresu nauki jazdy jaki stosowany jest w naszej szkole. Sprawdź jakie formy jazd szkoleniowych dostępne są w naszej szkole i wybierz najlepsze dla siebie.

Dowiedz się więcej

Pojazdy szkoleniowe i egzaminacyjne

W Quattro każdy otrzymuje gwarancję szkolenia na pojazdach egzaminacyjnych.

Każdy kursant wykonuje minimum 30 godzin jazd szkoleniowych, które odbywają się w nowoczesnych i komfortowych pojazdach. Ze względu na przygotowanie do egzaminu państwowego pojazdy te w większości są takie same jak na egzaminie. Mocno sugerujemy szkolenie na pojazdach innych niż egzaminacyjne, co pozwala na znaczne rozwinięcie ogólnych umiejętności kierowcy oraz umiejętności szybkiej adaptacji do specyfiki różnych pojazdów.

Dowiedz się więcej

E-learning

W Quattro teoria w domu.

Kursanci naszej szkoły mają możliwość skorzystania z wariantu e-kursu „Teoria w domu” – najlepszego w Polsce teoretycznego kursu internetowego dla kandydatów na kierowców. Jest to pierwszy w Polsce e-learning zbudowany na platformie ASSiEK, który daje dostęp do pełnej bazy testów wykorzystywanych na egzaminach państwowych.

Dowiedz się więcej

System szkolenia SPS

Najefektywniejsza nauka jazdy.

SPS to nowoczesny system wykorzystujący najnowocześniejszą technologię multimedialną. Wiedza dociera do kursanta z trzech różnych źródeł, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Wszystkie zagadnienia są ze sobą spójne, bez względu na to czy znajdują się w podręczniku, e-learningu czy omawiane są na wykładach. Wszędzie operuje się jednakową terminologią, szatą graficzną i układem treści. To wszystko po to, aby wiedza kursanta była właściwie poukładana i pozwalała w pełni skoncentrować się na nauce prowadzenia pojazdu.

Dowiedz się więcej

Kurs pierwszej pomocy

U nas kurs pierwszej pomocy jest ciekawy i przydatny.

Jak przeprowadzać akcję ratunkową w ruchu drogowym? Które momenty w takcie takiej akcji są najważniejsze? Proces resuscytacji krok po kroku. Czy za nieudzielenie pierwszej pomocy grozi kara? Jak wyciągać ofiarę wypadku z pojazdu? Tego i wielu innych praktycznych rzeczy dowiesz się na kursie pierwszej pomocy w Quattro.

Dowiedz się więcej

Egzamin wewnętrzny

Przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne – w cenie kursu.

Dzięki temu, że w naszej szkole przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne, nasi kursanci mają możliwość przejścia chrzestu bojowego przed egzaminem państwowym. Egzamin wewnętrzny to nic innego jak symulacja takiego egzaminu. Wynik tego egzaminu jasno pokazuje poziom gotowości do przystąpienia do egzaminu państwowego oraz wskazuje te elementy, która warto dopracować, by osiągnąć sukces na egzaminie.

Dowiedz się więcej

Jak zdać egzamin?

Cenne rady tylko u nas.

Najistotniejsze wskazówki, które pozwolą Ci przejść przez egzamin państwowy bez większych przeszkód. Jako szkoła jazdy z wieloletnim doświadczeniem, która może poszczycić się najwyższą zdawalnością od wielu lat, możemy śmiało uznać, że wiemy jak poprowadzić kursanta do osiągniecia celu. Zobacz już teraz jakie rady przekazujemy naszym kursantom by ułatwić im drogę do wymarzonego prawa jazdy.

Zdaj egzamin z nami

Kurs na raty 0%

Przyjazny system płatności za kurs.

System ratalny pozwala na dokonywanie płatności w określonych odstępach czasu. Każdy kursant ma możliwość skorzystania z tej opcji płatności. Bez współpracy z bankiem, bez zaświadczeń o zarobkach. Okres spłaty wydłużony jest nawet do 5 miesięcy.

Skorzystaj z rat

Skontaktuj się z Nami

KRAKÓW

ul. Karmelicka 39/3 | 31-128 Kraków
tel. 12 341 48 68 | kom. 882 82 21 21
e-mail: krakow@quattro.szkola.pl

Wejście na wysokości przystanku tramwajowego "Batorego"

NOWY SĄCZ

Al. Wolności 6 | 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 547 06 06 | kom. 793 95 68 68
e-mail: nowysacz@quattro.szkola.pl

Wejście od strony Alei Wolności w budynku przy banku BZ WBK