Tempo kursu

Tempo kursu jest zrównoważone, dzięki czemu kurs trwa 2,5-3 miesięcy. Ostateczny czas trwania kursu zależny jest od tempa rozwoju umiejętności kierowcy i od dyspozycyjności kursanta. Tempo jest zoptymalizowane pod kątem łatwego i spokojnego przyswajania wiedzy. Tempo to gwarantuje stały i równy wzrost umiejętności prowadzenia pojazdu. Krok po kroku rozwijane są bardzo dobre nawyki bezpiecznego kierowcy.

Zakres kursu

Składa się on z części teoretycznej w wymiarze 30 godzin lekcyjnych (dostępna jest również opcja e-learningu) oraz części praktycznej w wymiarze 30 godzin zegarowych z gwarancją wykorzystania pełnych 60 minut na każdą godzinę. Wykłady przeprowadzane są w profesjonalnej sali wykładowej Quattro w oddziale naszej szkoły. Jest ona w pełni przystosowana do prowadzenia zajęć z zakresu nauki jazdy i pilotażu na poziomie zaawansowanym i profesjonalnym przy użyciu nowoczesnych technologii. Nie prowadzimy zajęć w wynajmowanych salach w szkołach publicznych. Gwarantuje to pełną niezależność w doborze godzin oraz przyjazną aurę.

W ramach kursu klasycznego zgodnie z wymogiem prawnym organizowany jest kurs pierwszej pomocy. Jest on zawsze prowadzony przez w pełni wykwalifikowanego, czynnego i doświadczonego ratownika medycznego. W ciekawy i aktywny sposób wprowadza on uczestników w tajniki radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach jakimi są wypadki drogowe. Dzięki możliwości przeprowadzania symulacji akcji ratowniczej w wypadku drogowym, każdy uczestnik tego kursu ma możliwość zdobycia wiedzy praktycznej i nabrania pewności siebie na wypadek takiego zdarzenia.

Część praktyczna

Część praktyczna kursu klasycznego odbywa się w systemie jazd 2 godzinnych. Choć na życzenie kursanta możliwe są jazdy trzygodzinne. Jazdy odbywają się na pojazdach w pełni przystosowanych do szkolenia kandydatów na kierowców. Pojazdy są sprawne technicznie, czyste i zadbane. Ich stan techniczny jest stale monitorowany a badanie techniczne zawsze aktualne. Każdy kursant w trakcie szkolenia posiada pełne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co gwarantuje mu spokój i możliwość pełnej koncentracji na szkoleniu.

Do dyspozycji kursanta są modele pojazdu o tych samych parametrach co pojazdy egzaminacyjne (KIA RIO) oraz pojazdy o różnych silnikach (diesel / benzyna) oraz innych marek (np. Toyota). Zapewnia to kursantowi możliwość przygotowania nie tylko do egzaminu, ale również do prowadzenia wszelkich pojazdów bez względu na parametry silnika czy markę.

Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym z teorii i praktyki. Jest on próbą generalną przed egzaminem państwowym. Na jego podstawie instruktor prowadzący wydaje zgodę na zakończenie kursu i pełną gotowość do podejścia do egzaminu państwowego. Przejście przez ten egzamin jest kluczowe dla późniejszego sukcesu na egzaminie państwowym. Pokazuje on bardzo wyraźnie poziom kursanta pod względem umiejętności ogólnych kierowcy oraz odporności na stres konieczny do poradzenia sobie z egzaminem państwowym. Kurs pieczętowany jest wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Zakres zajęć

w pełni spełnia wymogi programowe płynące z ustawy o kierujących pojazdami kwalifikując kursanta do egzaminu państwowego.

Kurs polecany

wszystkim, którym zależy na optymalnych warunkach realizacji kursu.

Zalecenia

stałe poszerzanie wiedze korzystając z materiałów szkoleniowych wybranych dla Ciebie przez naszą szkołę, które otrzymujesz w pakiecie z kursem (nie musisz nic dopłacać). Nauka jazdy prowadzona na bieżąco przynosi najlepsze efekty.

Organizacja i termin kursów

U nas kurs możesz rozpocząć codziennie.

Zostaliśmy uznani za jedną z najlepiej zorganizowanych szkół jazdy. Potwierdzają to nasi kursanci oraz pracownicy Wydziałów Komunikacji zajmujących się nadzorem działalności szkół jazdy. Nasz sekret tkwi we wzorowo przygotowanym biurze obsługi klienta, które pracuje na precyzyjnie wypracowanym systemie. Nasze konsultantki są doskonale zorientowane w sprawach organizacji kursów nauki jazdy a przy tym zawsze miłe i przyjaźnie nastawione. Dzięki temu wiesz, że możesz na nas liczyć.

Sprawdź naszą organizację

W cenie każdego kursu

Sprawdź co od nas otrzymujesz.

W cenie kursu oprócz 30 godzin wykładów i jazd szkoleniowych otrzymujesz również profesjonalny zestaw kursanta, kurs pierwszej pomocy, egzamin wewnętrzny, pełną obsługę administracyjną kursu, gwarantowaną pomoc w ustaleniu egzaminu państwowego, nieograniczony dostęp do sali komputerowej z możliwością przeprowadzania symulacji egzaminów państwowych i inne elementy przyjazne kursantowi.

Dowiedz się więcej

Jazdy szkoleniowe

Nasi absolwenci prowadzą pojazd pewnie i bezpiecznie.

Nauka jazdy jest procesem kilkupoziomowym. Najbardziej złożonym i najtrudniejszym poziomem są jazdy szkoleniowe. Dowiedz się na czym polega podział na etapy szkoleniowe z zakresu nauki jazdy jaki stosowany jest w naszej szkole. Sprawdź jakie formy jazd szkoleniowych dostępne są w naszej szkole i wybierz najlepsze dla siebie.

Dowiedz się więcej

Pojazdy szkoleniowe i egzaminacyjne

W Quattro każdy otrzymuje gwarancję szkolenia na pojazdach egzaminacyjnych.

Każdy kursant wykonuje minimum 30 godzin jazd szkoleniowych, które odbywają się w nowoczesnych i komfortowych pojazdach. Ze względu na przygotowanie do egzaminu państwowego pojazdy te w większości są takie same jak na egzaminie. Mocno sugerujemy szkolenie na pojazdach innych niż egzaminacyjne, co pozwala na znaczne rozwinięcie ogólnych umiejętności kierowcy oraz umiejętności szybkiej adaptacji do specyfiki różnych pojazdów.

Dowiedz się więcej

E-learning

W Quattro teoria w domu.

Kursanci naszej szkoły mają możliwość skorzystania z wariantu e-kursu „Teoria w domu” – najlepszego w Polsce teoretycznego kursu internetowego dla kandydatów na kierowców. Jest to pierwszy w Polsce e-learning zbudowany na platformie ASSiEK, który daje dostęp do pełnej bazy testów wykorzystywanych na egzaminach państwowych.

Dowiedz się więcej

System szkolenia SPS

Najefektywniejsza nauka jazdy.

SPS to nowoczesny system wykorzystujący najnowocześniejszą technologię multimedialną. Wiedza dociera do kursanta z trzech różnych źródeł, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Wszystkie zagadnienia są ze sobą spójne, bez względu na to czy znajdują się w podręczniku, e-learningu czy omawiane są na wykładach. Wszędzie operuje się jednakową terminologią, szatą graficzną i układem treści. To wszystko po to, aby wiedza kursanta była właściwie poukładana i pozwalała w pełni skoncentrować się na nauce prowadzenia pojazdu.

Dowiedz się więcej

Kurs pierwszej pomocy

U nas kurs pierwszej pomocy jest ciekawy i przydatny.

Jak przeprowadzać akcję ratunkową w ruchu drogowym? Które momenty w takcie takiej akcji są najważniejsze? Proces resuscytacji krok po kroku. Czy za nieudzielenie pierwszej pomocy grozi kara? Jak wyciągać ofiarę wypadku z pojazdu? Tego i wielu innych praktycznych rzeczy dowiesz się na kursie pierwszej pomocy w Quattro.

Dowiedz się więcej

Egzamin wewnętrzny

Przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne – w cenie kursu.

Dzięki temu, że w naszej szkole przeprowadzamy egzaminy wewnętrzne, nasi kursanci mają możliwość przejścia chrzestu bojowego przed egzaminem państwowym. Egzamin wewnętrzny to nic innego jak symulacja takiego egzaminu. Wynik tego egzaminu jasno pokazuje poziom gotowości do przystąpienia do egzaminu państwowego oraz wskazuje te elementy, która warto dopracować, by osiągnąć sukces na egzaminie.

Dowiedz się więcej

Jak zdać egzamin?

Cenne rady tylko u nas.

Najistotniejsze wskazówki, które pozwolą Ci przejść przez egzamin państwowy bez większych przeszkód. Jako szkoła jazdy z wieloletnim doświadczeniem, która może poszczycić się najwyższą zdawalnością od wielu lat, możemy śmiało uznać, że wiemy jak poprowadzić kursanta do osiągniecia celu. Zobacz już teraz jakie rady przekazujemy naszym kursantom by ułatwić im drogę do wymarzonego prawa jazdy.

Zdaj egzamin z nami

Kurs na raty 0%

Przyjazny system płatności za kurs.

System ratalny pozwala na dokonywanie płatności w określonych odstępach czasu. Każdy kursant ma możliwość skorzystania z tej opcji płatności. Bez współpracy z bankiem, bez zaświadczeń o zarobkach. Okres spłaty wydłużony jest nawet do 5 miesięcy.

Skorzystaj z rat

Skontaktuj się z Nami

KRAKÓW

ul. Karmelicka 39/3 | 31-128 Kraków
tel. 12 341 48 68 | kom. 882 82 21 21
e-mail: krakow@quattro.szkola.pl

Wejście na wysokości przystanku tramwajowego "Batorego"

NOWY SĄCZ

Al. Wolności 6 | 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 547 06 06 | kom. 793 95 68 68
e-mail: nowysacz@quattro.szkola.pl

Wejście od strony Alei Wolności w budynku przy banku BZ WBK