Najczęściej zadawane pytania. Tu znajdziesz na nie odpowiedzi.

Oto lista najczęściej zadawanych przez naszych kursantów pytań:

Kurs składa się z części teoretycznej (30h po 45 min), w tym kursu pierwszej pomocy oraz z części praktycznej (30h po 60min). Po zakończeniu obydwu części pozostaje do zaliczenia egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny. Kursant może również wybrać drugi wariant zaczynając od nauki teorii w domu i zaliczenia w pierwszej kolejności egzaminu państwowego teoretycznego w ośrodku egzaminacyjnym. Następnie do zrealizowania w Szkole Jazdy pozostanie tylko kurs pierwszej pomocy, część praktyczna (30h po 60min) oraz egzamin wewnętrzny praktyczny. Dowiedz się więcej tutaj: W cenie każdego kursu

Tak, oczywiście. Bonusem są bezpłatne materiały szkoleniowe. Otrzymuje je każdy kursant zapisany na kurs podstawowy.
Każdy kursant może wziąć udział w programie lojalnościowym. Kursant, który poleci Quattro innej osobie otrzymuje upominek w kwocie 50zł, natomiast osoba przez nią polecona uzyskuje prezent niespodziankę. Przyprowadź do nas kolegów i koleżanki z klasy, a cena za kurs obniży się nawet do 0zł! Sprawdź szczegóły dot. Programu Lojalnościowego Ponadto każdy kursant w dniu rozpoczęcia kursu otrzymuje od nas upominki Quattro. Dowiedz się jakie

Kursu nie trzeba spłacać w całości z góry. Koszt kursu można rozłożyć na raty, tak by został spłacony przed przystąpieniem do egzaminu wewnętrznego. Chyba że kursant zdecyduje się na podpisanie umowy ratalnej (bez pośrednictwa banku, bez żadnego oprocentowania) to wtedy może spłacać kurs jeszcze po zakończeniu kursu. Taka umowa ratalna może być spłacana w 6 miesięcznych ratach od momentu podpisania umowy.

Oprócz opłaty za kurs konieczna jest również opłata za:
1. Badanie lekarskie - 200zł zgodnie z ustawą | płatność dla lekarza medycyny pracy w gabinecie lekarskim (przed kursem)
2. Egzamin państwowy - 30zł teoria, 140zł praktyka | ceny ustawowe takie same na ternie całej Polski
3. Wydanie prawa jazdy - 100,50zł (płatność po zdanym egzaminie państwowym) W krakowskim Wydziale Komunikacji na Al. Powstania Warszawskiego opłaty za prawo jazdy należy dokonać w dniu odbioru prawa jazdy, natomiast w sądeckim Wydziale Komunikacji na ul. Jagiellońskiej oraz ul. Wyspiańskiego opłaty należy dokonać zaraz po zdaniu egzaminu państwowego. Na odbiór prawa jazdy od momentu wniesienia opłaty należy poczekać 7-10 dni.

Terminy i godziny jazd są ustalane indywidualnie z każdym kursantem, dostosowując je do dyspozycji kursanta. Jazdy zazwyczaj ustalane są na 2-3 tygodnie do przodu. Ustalone terminy jazd można zmieniać najpóźniej na dzień przed wyznaczonym terminem.

Terminy jazd można ustalać osobiście w biurze obsługi klienta lub telefonicznie Kontakt

Wszystkie jazdy rozpoczynają się i kończą w okolicach biura Quattro. Na specjalne życzenie kursanta jazda może rozpocząć się w innym miejscu, ale czas dojazdu instruktora na wskazane miejsce jest odejmowany od przeznaczonego czasu na jazdę szkoleniową. W godzinach otwarcia biura na jazdę można poczekać w biurze, po jego zamknięciu należy czekać przed drzwiami wejściowymi do budynku, w którym mieści się nasz oddział. W miejsce to na umówioną godzinę przybędzie instruktor.

Jazdy szkoleniowe prowadzone są przez 2-3 instruktorów, z czego jeden prowadzi większość godzin i jest instruktorem prowadzącym. Przeprowadza on egzamin wewnętrzny praktyczny. Nauka z kilkoma instruktorami daje możliwość zyskania szerszego spojrzenia na temat szkolenia. Taka taktyka jest przez nas bardzo wskazana.

Istnieje również możliwość wykupienia kursu indywidualnego, który jest tylko o 80zł droższy od kursu klasycznego, ale daje gwarancję jazd z jednym wybranym przez siebie instruktorem.Poznaj naszych instruktorów

Na kursie klasycznym jazdy odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Jeżeli kursantowi zależy na czasie, może skorzystać z kursu expressowego. Wtedy cały kurs trwa nie dłużej niż 5 tygodni, a jazdy mogą odbywać się nawet codziennie. Wtedy ważne jest aby kursant dysponował większą ilościa czasu by móc uczestniczyć w zajęciach praktycznych nawet do 5 razy w tygodniu. Dowiedz się więcej na temat kursu expressowego

Każdy kursant, wykupujący godziny uzupełniające przed egzaminem ma z góry zagwarantowane jazdy na samochodzie takim samym jak na egzaminie. Chyba że ma inne życzenie, wówczas musi poinformować o nim konsultankę z którą ustala terminy jazd.