Światła w Kia Rio - obsługa techniczna na egzaminie na prawo jazdy w KrakowieWstęp

 

To drugi artykuł z serii „obsługa techniczna pojazdu na egzaminie na prawo jazdy kat. B”.  W poprzednim pisałem o podstawowych elementach w komorze silnika:

 

- Otwieranie pokrywy silnika

- Podpórka pokrywy silnika

- Zbiornik płynu hamulcowego

- Poziom oleju w silniku

- Zbiornik płynu do chłodnicy 

- Zbiornik płyn do spryskiwaczy 

- Sygnał dźwiękowy 

 

oraz tych wewnątrz pojazdu

 

- Ustawianie lusterek bocznych 

- Ustawianie pozycji fotela kierowcy

- Otwieranie pokrywy komory silnika. 

- Dźwignia do otwierania wlewu do paliwa 

- Skrzynia biegów

 

Link do poprzedniego artykułu: Obsługa techniczna pod maska i wewnatrz Kia Rio na egzaminie na prawo jazdy w Krakowie

 

W tym artykule zajmiemy się szczegółówą obsługą oświetlenia Kia Rio - pojazdu egzaminacyjnego w MORD w Krakowie (październik 2014 do listopad 2018 - przypuszczalna data kolejnej wymiany pojazdu).

 

Oto specyfikacja tego pojazdu: Silnik 1.1, Diesel 6M/T, skrzynia manualna 6 biegów, pięciodrzwiowy, rocznik 2011-2016 (w 2017 roku wszedł nowy model)

Wyposażenie: klimatyzacja, ABS, elektryczne szyby przód, elektryczne lusterka, poduszki powietrzne 4 sztuki, regulacja pionowa fotela kierowcy, regulacja kierownicy czujniki cofania. Więcej szczegółów na stronie internetowej  MORD  

 

Na egzaminie trzeba zaprezentować sprawdzenie wylosowanych zagadnień (jednego płynu i jednego typu świateł) z określonej listy. W poprzednim artykule pisałem, że warto się do tego zadania przygotować również dlatego, by pierwsze wrażenie przed egzaminatorem było jak najlepsze. Dzięki temu dodasz sobie pewności siebie do wykonywania znacznie trudniejszych zadań egzaminacyjnych. Przy okazji zachecam do poznania 10 porad na zdanie egzaminu na prawo jazdy kat. B

 

 

 

 

 

Opis i porady egzaminacyjne dotyczące czynności kontrolnych świateł w Kia Rio:

 

Na egzaminie stres powoduje, że można zapomnieć nawet o najprostszych rzeczach. Pamiętaj, że zanim zaczniesz pokazywać światła przekręć kluczyk dwukrotnie. W ten sposób włączasz zapłon - na tablicy pojawiają się kontrolki. Światła można również sprawdzić przy włączonym silniku, ale w sytuacji egzaminacyjnej nie jest to potrzebne. Silnik uruchamiany jest po wykonaniu tzw. obsługi pojazdu oraz przygotowaniu się do jazdy i wskazaniu pełnej gotowości do ruszania i wykonania kolejnego manewru tj. jazdy po łuku.

 Przekręć kluczyk dwa razy i uruchom zapłon

 

Swiatla wylaczone Kia Rio

 

 

Światła pozycyjne

Aby je włączyć trzeba pokrętło na dźwigni przekręcić jeden raz – pojawia się pierwsza kontrolka zielona. Są to światła z przodu i tyłu pojazdu (patrz grafiki powyżej) 

 

Swiatła pozycyjne - widok na dźwigni przy kierownicy

 

 

Światła mijania

Dwa obroty pokrętła na dźwigni – pojawia się druga kontrolka zielona. Uwaga – światła te znajdują się tylko z przodu pojazdu. Niektórzy ze stresu mogą o tym zapomnieć i szukać tych świateł również z tyłu.

 

Światła mijania - widok na dźwigni przy kierownicy

 

 

Światła drogowe

Aby włączyć popychamy dźwignię do przodu – pojawia się niebieska kontrolka. Aby wyłączyć należy pchnąć dźwignię z powrotem. Można też też mrugnąć poprzez krótkie przyciągniecie do siebie dźwigni.

 

Światła drogowe Kia Rio - właczanie

 

 

Światła do jazdy dziennej

Występują w pojazdach o wyższym wyposażeniu. Uruchamiają się automatycznie po uruchomieniu silnika. Po wyłączeniu silnika światła te automatycznie gasną. Zlokalizowane są dokładnie tam gdzie światła pozycyjne z tym, że świecą mocniej.

 

Światła przeciwmgłowe tylne

Przekręcamy pierścień na dźwigni jeden raz (po czym sam wraca). Jest to światło tylne po lewej stronie tablicy rejestracyjnej (patrz grafika) – pojawia się kontrolka pomarańczowa.

Włączamy je gdy przejrzystość powietrza jest mniejsza niż 50% (widoczność do 50m). Oczywiście takie ustalenie jest względne. Światła te są obowiązkowe.

  

Swiatła przeciwmgłowe tylne - widok z tyłu pojazdu

 

 

Światła przeciwmgłowe przednie

Nie występują w pojazdach egzaminacyjnych MORD w Krakowie. Ich występowanie w Kia Rio jest zależne od wersji wyposażenia i nie jest obowiązkowe. Jeden z pojazdów Quattro takie oświetlenie posiada. By je uruchomić musisz dwa razy przekręcić pierścień na dźwigni z lewej strony kierownicy – pojawia się trzecia kontrolka zielona. Włączamy je w warunkach takich jak w przypadku tylnych świateł przeciwmgłowych.

 

Światła przeciwmgłowe przednie Kia Rio

 

 

Światła awaryjne

Przycisk po środku kokpitu – uruchamia miganie sześciu punktów świetlnych (wszystkie kierunkowskazy w tym samym czasie). Na egzaminie należy obejść cały pojazd by sprawdzić czy rzeczywiście wszystkie działają. Bezwzględnie wszystkie kierunkowskazy muszą działać, inaczej mogą mylić innych uczestników ruchu drogowego.

 

Światła stop

Prosimy egzaminatora o pomoc (silnik może być uruchomiony). Wchodzisz do auta, przyciskasz pedał hamulca i czekasz na potwierdzenia osoby stającej z tyłu pojazdu. Na egzaminie jest nią oczywiście egzaminator.

 

Światło biegu wstecznego (cofania)

Aby je sprawdzić musi być włączony zapłon lub uruchomiony silnik. Trzeba włączyć bieg wsteczny - w 6-biegowej skrzyni biegów podnosisz przycisk na dźwigni zmiany biegów i wrzucasz tak jak pierwszy bieg tj. w lewo i do przodu. Są to białe światła po lewej i prawej stronie tyłu pojazdu (niektórzy mogą myśleć, że świtało to jest tylko po jednej stronie, jak bywało w starszych samochodach)

 

Kierunkowskazy

Jest 6 kierunkowskazów po dwa z przodu i z tyłu oraz po jednym na każdym boku. W pojazdach egzaminacyjnych kierunkowskazy po bokach występują na błotniku (nad przednim kołem). W wyższych wersjach wyposażenia kierunkowskazy te mogą  być wkomponowane w lusterka boczne. Jeden z pojazdów Quattro takie kierunkowskazy posiada. 

 

 

 

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Znajduje się jak w większości pojazdów nad tablicą rejestracyjną i włączane jest już przy włączaniu świateł pozycyjnych. W ciągu dnia można przyłożyć rękę i sprawdzić czy świecą gdyż są one zwrócone w dół przez co ich nie widać. Po zmroku widać je doskonale.

 

 

Podsumowanie

 

Każdy pojazd ma inaczej zaprojektowane światła, jednak ich rozkład jeśli chodzi o funkcje jakie spełniają jest dość zbliżony. Wiedza przedstawiona w tym artykule z pewnością będzie przydatna na egaminie państwowym. Pamiętajcie, żeby podchodzić do tej sprawy możliwie spokojnie aby zaoszczędzić jak najwięcej energii na jazdę samochodem i manewry o wysokim stopniu trudności. Powodzeina wszystkim podchodzącym wkrótce do egzaminu.

 

PS wszystkich zechęcam do pobrania naszego pliku w pdf. w ktorym znajdziecie makiety do wszystkich elementow obslugi Kia Rio pod katem egzaminu państwowego na prawo jazdy. Pobierz pdf

 

 

Autor artykułu: Marek Kasprzyk | Właściciel | Quattro | www.quattro.szkola.pl 
Autor zdjęć i grafiki: Marek Kasprzyk | Profil na Facebooku
Dodaj swój komentarz: poniżej za pośrednictwem Facebooka
Kontakt: blog@quattro.szkola.pl 


Quattro w Social Media:
Facebook  |  Instagram  |  You Tube  |  Snapchat  |  Twitter  |  Google+ Nowy Sacz  |  Google+ Kraków

2017-09-24 12:27:11Quattro Sp. z o.o.
Obsługa techniczna Kia Rio pod maską i wewnątrz pojazdu. Przygotowanie do egzaminu państwowego w Krakowie

Obsługa techniczna pod maską i wewnątrz Kia Rio na egzaminie na prawo jazdy w Krakowie

19 Lipiec 2017

Obsługa techniczna pojazdu to jeden z pierwszych elementów egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat. B na placu manewrowym. Prezentujemy szczegółowy opis jak to należy wykonać w przypadku pojazdu egzaminacyjnego Kia Rio, wykorzystywanego przez MORD w Krakowie. Opiszę wszystkie elementy pod maską komory silnika oraz w kabinie pojazdu, o które może zapytać egzaminator.  Wiedza ta przyda Ci się na egzaminie państwowym, ale również na codzień w życiu kierowcy. Materiał ten wspomaga naukę jazdy i bezpośrednie przygotownie do egzaminu państwowego. Pełną makietę z pokazem wszystkich elementów egzaminacyjnych łącznie ze światłami Kia Rio znajdziecie w jednym pliku (również do pobrania) na naszej stronie zobacz i pobierz makietę "Obsługa Kia Rio".

czytaj dalej

Bezsensowne chamstwo kierowców w stosunku do nauki jazdy

24 Czerwiec 2017

Kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności w stosunku do pojazdów nauki jazdy w Krakowie, Nowym Sączu i wszystkich innych miastach w Polsce. Dlaczego kierowcy tak często trąbią, gdy kursant próbuje ruszyć pojazdem ale nie udaje się i gaśnie? Dlaczego wymachują rękami i używają niecenzuralnych słów, kiedy pojazd jedzie wolniej od pozostałych, bo kursant nie czuje się na siłach aby jechać szybciej. Instruktor nauki jazdy próbuje to uzasadniać aby uspokoić kursanta. Ciężko jednak robić to co chwilę. Na polskich drogach panuje wszechobecne chamstwo i totalny brak zrozumienia prostego faktu, że kursant to osoba bez prawa jazdy, która właśnie uczy się aby zdać egzamin i uzyskać prawo do samodzielnej jazdy - bezpiecznej i kulturalniej. Dodatkowa presja ze strony kierowców rodzi tylko niepotrzebny stres i utrudnia naukę jazdy. To nie przynosi nic dobrego. Wyzywanie instruktorów świadczy tylko i wyłącznie o braku wyobraźni i kontroli emocji - fundament dobrego kierowcy.

 

czytaj dalej

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w samochodzie i nie łamać prawa?

6 Czerwiec 2017

Dzień dziecka już za nami. Rodzice skoncentrowani są na wspaniałych prezentach dla swojego dziecka. Dzień ten jednak szybko się kończy a następny dopiero za rok. Są takie prezenty, które dziecko powinno otrzymywać codziennie. To jest poczucie bezpieczeństwa. Dzieci, które to otrzymują należą do najszczęśliwszych na świecie. Takie poczucie można dziecku zapewnić na różne sposoby, ale to jest temat bardziej psychologiczny. W tym artykule wskażę Wam jak bezpiecznie przewozić dziecko w samochodzie tak by było w pełni zabezpieczone na okoliczność wypadku. Wskażę najnowsze przepisy prawa o ruchu drogowym i odpowiem na pytanie czy w trakcie nauki jazdy można wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci?

czytaj dalej

Siedem argumentów dlaczego kobiety i mamy powinny robić kurs na prawo jazdy

26 Maj 2017

Umiejętność prowadzenia pojazdu jest dla każdej mamy bardzo ważna. Kiedyś ta opcja była bardzo ograniczona bo niewiele mam miało prawo jazdy. Wynikało to z innej mentalności ale również ze znacznie mniejszej ilości samochodów. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych w Polsce powszechnie uznawano, że kobiety raczej nie powinny prowadzić samochodu. Ta czynność należy do mężczyzn i tyle – tak się utarło. Na szczęście sporo się zmieniło. Obecnie coraz więcej mam, ale również wszystkich kobiet robi kurs na prawo jazdy w Polsce. Dlaczego tak jest? Dlaczego warto wybrać dobrą szkołę jazdy i zrobić solidny kurs nauki jazdy? Dlaczego warto skorzystać z jazd odświeżających w szkole jazdy pod okiem instruktora nauki jazdy?

czytaj dalej

Czy Suzuki Baleno sprzyja szkoleniu na kursach nauki jazdy? | Recenzja

20 Maj 2017

Od października 2016 w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu po 7 latach pojazd egzaminacyjny Mitsubishi Colt został zamieniony na Suzuki Baleno. Na tym pojeździe jeszcze przez najbliższe 4 lata będą odbywały się tam egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Po półrocznych testach udało nam się ten pojazd zrecenzować. Przedstawiamy niezależne opinie dwóch instruktorów Quattro w Nowym Sączu, Jurka Fedewicza i Bartka Wiśniewskiego oraz właściciela tej szkoły jazdy Marka Kasprzyka. Opinie na temat tego pojazdu są zbliżone. Pozostaje pytanie: jaka jest jego usterkowość? Testowane pojazdy zostały zakupione w salonie Suzuki jesienią 2016r. Ich przebiegi to około 20 tys. km. Za kolejne 20 tys. km będziemy wiedzieć więcej.

czytaj dalej

Quattro najlepsze z teorii i praktyki! Zdawalność egzaminów na prawo jazdy za 1 kwartał 2017

13 Maj 2017

Po raz pierwszy w Nowym Sączu opublikowano wyniki zdawalności ze wszystkich podejść do egzaminów na prawo jazdy a nie tylko za pierwszym. Ponadto zaprezentowano wyniki kwartalne a nie półroczne jak to miało miejsce przez ostatnie 4 lata. Wyniki podzielono na 4 grupy bazując na ilości podejść do egzaminu. Szkoła Jazdy Quattro od lat znajduje się w grupie największych szkół jazdy i ponownie w ścisłej czołówce. Tym razem Quattro deklasuje konkurencję i zgarnia oba pierwsze miejsca także może się poszczyć najwyższą zdawalnością zarówno z teorii jak i praktyki. Jest to nie lada wyczyn, zwłaszcza że spod jej skrzydeł wychodzi kilka razy więcej absolwentów niż z mniejszych szkół a procent zdawalności jest naprawdę wysoki.

czytaj dalej

Jak rozpoznać niedzielnego kierowcę zanim Cię zaskoczy?

18 Kwiecień 2017

Szkoły jazdy, które uczą jazdy na pamięć, wyrabiają w kursancie bardzo złe nawyki, nie uczą dobrych postaw, elastyczności w podejściu do ruchu drogowego, wyobraźni oraz zdolności do bezpiecznych reakcji. Taki właśnie jest niedzielny kierowca. On nigdy nie jeździ wzorowo. Choć nie do końca czuje się za kierownicą pewnie, nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie on jest przysłowiowym niedzielnym kierowcą. W tym artykule, znajdziesz odpowiedź na takie pytania: Po czym rozpoznać niedzielnego kierowcę? Jakie są typowe zachowania niedzielnego kierowcy? Jak zachować się w stosunku do niedzielnego kierowcy w celu zachowania maksimum bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego?

czytaj dalej
Obsługa Suzuki Baleno - jak poradzić sobie na egzaminie na prawo jazdy?

Obsługa Suzuki Baleno. Jak poradzić sobie na egzaminie na prawo jazdy?

6 Kwiecień 2017

Od października 2016 w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii B przeprowadzane są na Suzuki Baleno. Obsługa tego pojazdu nie jest skomplikowana, ponieważ elementy które trzeba wskazać ułożone są standardowo dla tej klasy pojazdów. Warto jednak zapoznać się z budową tego pojazdu, aby bez stresu pokonać pierwsze wyzwania egzaminu. Powinieneś umieć wskazać gdzie i przy użyciu jakich przyrządów lub wskaźników sprawdza się poziom odpowiednich płynów w pojeździe. Musisz znać nazwy świateł zewnętrznych i umieć je sprawdzić. Grafiki, które prezentujemy obrazują to najlepiej.

czytaj dalej

Co warto mieć w bagażniku oprócz tego co trzeba?

18 Marzec 2017

Bagażnik auta to zwykle bardzo pojemne miejsce, które na pierwszy rzut oka w cale może się takie nie wydawać. Najważniejsze, aby niezależnie od tego co przewozimy, robić to bezpiecznie oraz być  przygotowanym na wszystkie… no może na większość sytuacji drogowych i nie tylko. Pomysły tu opisane oparte są na doświadczeniach własnych oraz tych nabytych w trakcie realizacji kursów na prawo jazdy w Krakowie i Nowym Sączu. Pojazdy szkoły jazdy są intensywnie eksploatowane, średnio po 12 godzin dziennie w trybie 6 dni na tydzień, przez większość część roku. Taka intensywność narzuca nam konieczność doskonałego przygotowania, aby kurs nauki jazdy przebiegał komfortowo, bezpiecznie i bez zakłóceń. 

czytaj dalej

Czy kobiety naprawdę nie potrafią prowadzić?

10 Marzec 2017

To, że kobiety nie potrafią prowadzić auta i w ogóle pojazdów mechanicznych dla wielu mężczyzn jest pewne. Pytanie skąd ta pewność? Czy predyspozycje kobiet do prowadzenia samochodu są rzeczywiście słabsze? Czy kobiety w ogóle powinny prowadzić samochód? Która płeć jest bardziej bezpieczna na drodze? Jakie błędy zarzuca się obu płciom? Na co najczęściej narzekają za kierownicą kobiety i mężczyźni? Czym różnią się style prowadzenia pojazdów obu płci? Czy w procesie nauki jazdy można wpłynąć na wyeliminowanie walki płci w tej kwestii? Czy kształtowanie tolerancyjnych postaw jeszcze w szkole jazdy na kursie na prawo jazdy da pożądany efekt? Jak obie płci reagują na pojazdy nauki jazdy w Krakowie i Nowym Sączu w trakcie szkolenia?

czytaj dalej

Jak dobrze wymienić koło ?

28 Luty 2017

Kapeć wcześniej czy później czeka każdego. Lepiej na taką ewentualność być dobrze przygotowanym. Przed podróżą, zwłaszcza dłuższą, trzeba koniecznie upewnić się, że w aucie jest komplet sprzętu do wymiany koła na zapasowe. Oczywiście trzeba pamiętać o utrzymaniu koła zapasowego w dobrym stanie. To może jednak nie wystarczyć. Wcześniej trzeba dowiedzieć się jak to zrobić bezpiecznie. Wymiana koła nie jest wcale niczym skomplikowanym. Nie wymaga również użycia dużej siły. W tym artykule opisuję krok po kroku co trzeba zrobić aby wymiana koła poszła gładko. W pojazdach szkoły jazdy opony często są uszkadzane, dlatego instruktorzy nauki jazdy zawsze wiedzą co robić.

czytaj dalej

Jak dobrać najlepsze opony by nie przepłacić?

16 Luty 2017

Streszczenie: Prawidłowy dobór opon do własnego pojazdu to jedna z najważniejszych rzeczy jakie należy zrobić w ramach utrzymania wysokiego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Żeby zrobić to dobrze nie warto się spieszyć a zwłaszcza kupować tzw. opon "okazyjnych", które kuszą wspaniałą ceną. Niekoniecznie trzeba też wydawać fortunę. Najpierw warto poznać parametry opon we własnym aucie a także jednostki jakimi się je opisuje np. indeks prędkości. Dobierając opony do pojazdu szkoleniowego nauki jazdy staramy się brać także pod uwagę specyficzny sposób ich użytkowania. Tobie również to polecam. Dopiero jak poukładasz te informacje możesz zabierać się za własne poszukiwania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to teraz jest najlepszy czas.

czytaj dalej

Czy Quattro spełnia oczekiwania kursantów? Ankieta satysfakcji klienta. Wyniki za rok 2016.

8 Luty 2017

Streszczenie: Wprowadzając nową stronę internetową zdecydowaliśmy się na publikowanie aktualnych wyników ankiet satysfakcji klienta Quattro. Z tego co nam wiadomo jesteśmy pierwszą szkołą jazdy w Polsce, która to robi. Nie boimy się Opinie naszych klientów. Wręcz przeciwnie, prosimy o nią, bo chcemy z niej skorzystać. Robimy to już od lat. Nasza ankieta jest stale rozwijana. Teraz przedstawiamy nie tylko wyniki, ale również to jak jest zbudowana. Narażamy się przez to na ekspozycję tajemnic handlowych naszej firmy. W tym przypadku jednak nie mamy nic przeciwko, gdyż służy to rozwojowi branży szkolenia kierowców. Jeśli inne ośrodki szkolenia kierowców z tego skorzystają i wprowadzą podobną ankietę, to w porządku. Nawet nas to ucieszy. Służy ona klientowi, który powinien mieć ...

czytaj dalej

Jak w zimie dbać o szyby w samochodzie by jeździć bezpiecznie?

24 Styczeń 2017

Streszczenie: Dobry kurs na prawo jazdy obfituje w informacje dotyczące samej nauki jazdy ale również prawidłowego dbania o pojazd o różnych porach roku. To właśnie zimą należy szczególnie dbać o pojazd. Zimą najbardziej uciążliwa jest walka z zamarzniętymi szybami. Instruktorzy nauki jazdy o tej porze roku często na przygotowanie pojazdu muszą poświęcić kilkanaście minut. Kursant tego ciężaru nie odczuwa. Jednak po pozytywnie zaliczonym egzaminie państwowym na prawo jazdy w Krakowie, Nowym Sączu czy innych polskich miastach uzyskuje wymarzone prawo jazdy i wsiada do wlasnego auta. Wraz z tym przywilejem przejmuje rownież finkcję dbania o pojazd. Jak najwygodniej i najskuteczniej zatroszczyć się o szyby swojego auta w zimie dowiesz się z tego artykułu.

czytaj dalej
Podsumowanie roku 2016 w branży nauka jazdy w polskich szkołach.

Podsumowanie 2016 roku. Jak będzie wyglądała ścieżka do prawa jazdy w 2017?

10 Styczeń 2017

W roku 2013 przez wprowadzane ustawy branżę szkolenia kierowców obrócono do góry nogami. Zmiany w prawie są jednak koniecznością. Nie wszystkie nowe pomysły przyjmują się jednak od razu. Weryfikuje je rzeczywistość. Mamy do czynienia z amatorstwem i bałaganem gdy zawodzi przygotowanie merytoryczne oraz jakość wdrażania tak ważnych ustaw. Z tym temat prawa jazdy łączyć się nie może. W grę wchodzi przecież  nasze bezpieczeństwo. Rok 2016 miał być rokiem zmian, podobnie jak rok 2015. Tych jednak się nie doczekaliśmy. Natomiast wokół tematów: prawo jazdy, nauka jazdyegzamin na prawo jazdyszkoła jazdy jest jak zwykle sporo hałasu. I nie ważne czy chodzi o Kraków czy Nowy Sącz

czytaj dalej

Nie taka zima straszna. Dlaczego warto robić kurs na prawo jazdy na śniegu i lodzie?

16 Grudzień 2016

Kursanci boją się zimy, dlatego kurs nauki jazdy odkładają na wiosnę lub spieszą się by jeszcze jesienią zdobyć upragnione prawo jazdy. Dowiedz się dlaczego nauka jazdy w zimie pozwoli ci raz na zawsze pozbyć się lęku przed warunkami drogowymi typowymi dla tej pory roku. Poznaj wszystkie argumenty przemawiające za tym, że egzamin na prawo jazdy łatwiej zdać właśnie w zimie. Zanim podejdziesz do tematu kursu zapoznaj sie z trzema kwestiami: Prawo jazdy Kraków - zbadaj specyfikę ścieżki do uzyskania tego dokumentu w Krakowie i Nowym Sączu | Nauka jazdy Kraków - poczytaj o tym czym różni się nauka jazdy w dużym i małym mieście | Szkoła jazdy Kraków - zbadaj czym mogą różnić się od siebie szkoły jazdy i czy spełniają wszystkie twoje oczekiwania.

czytaj dalej